הסכמי מזונות

0
2857
הסכמי מזונות

בעת ניסוח של הסכם גירושין, בעזרת עורך דין לגירושין, ישנם סעיפים ברורים מאליהם כגון תשלומי מזונות לילדים וקביעת הסדרי ראייה. מה שפחות ברור מאליו הוא החשיבות בהתייחסות לנושאים אלה על כל ההיבטים שלהם. כל עו"ד גירושין יודע שהתייחסות חסרה עשויה להביא לקשים מיותרים בהמשך.

תשלומי מזונות מדורגים

עורך דין גירושין מסביר כי הורים לילדים קטנים לא תמיד מודעים לכך שהרכב ההוצאות עבור ילדים משתנה מאוד עם הגיל. לכן, חשוב מאוד גם לאיש וגם לאישה המתגרשים, לקחת בחשבון את ההוצאות המשתנות בקביעת תשלומי המזונות. למרות שצד אחד (בדרך כלל האישה) ירצה לקבל תשלומי מזונות גבוהים, במרבית ההסכמים לוקחים בחשבון שהוצאות גידול הילדים יורדים עם השנים. חשוב לציין שגם האינטרס של הצד השני (בדרך כלל הבעל) הוא שתשלומי המזונות עבור ילדיו יהיו הוגנים, על מנת שהם יוכלו לזכות לרמת חיים נאותה, שתאפשר להם להתפתח ולגדול בצורה הטובה ביותר.

מזונות בפירוט

בענייני מזונות הילדים, הסכמי הגירושין צריכים לפרט כמה דברים:

1. תשלום המזונות בהתאם לגילאי הילדים.

2. מה דינם של התשלומים מטעם מוסדות שונים שמשולמים עבור הילדים. כאשר הילדים יועברו לחזקת האישה, למשל, יצוין בהסכם שתשלומי הביטוח הלאומי עבור הילדים יהיו שייכים לה.

3. הצמדה – על פי רוב נהוג להצמיד את המזונות למדד המחירים לצרכן, אך ניתן לקבוע גם מנגנון הצמדה חלופי.

4. פיגורים – חשוב להתייחס בהסכם לפיגורים בתשלום. הסכם יפרט, בדרך כלל, את דינם של פיגורים בתשלום המזונות, מבחינת תשלומי ריביות.

חזקה והסדרי ראייה

הסכם גירושין של הורים לילדים לא יהיה שלם ללא התייחסות לילדים. ההתייחסות תהיה בעיקר בשלושה תחומים:

1. לחזקת איזה הורה יועברו הילדים. מקובל שהילדים יועברו לחזקת האם, אבל אפשר ויוסכם אחרת.

2. הסדרי ראיה – ההורה השני זכאי לראות את ילדיו במועדים מוסכמים מראש. נהוג לציין ימים ושעות קבועים בימי חול, במועדים וחגים שונים, וכן בסופי שבוע. במידה ומדובר בילדים קטנים, נהוג לציין הסדרים עתידיים, לכשהילדים יגדלו.

3. אחריות הורית – נהוג לציין שבנושאים מהותיים לחיי הילדים, יתקבלו החלטות משותפות. סעיף שמציין עובדה זאת, בא למנוע קבלת החלטות חשובות למשל רפואיות, מסגרות חינוכיות, וכדומה, על ידי הורה אחד בלבד.

זקוקים לעורך דין הסכם ממון? צרו קשר עם משרד עו"ד שטרית – דמארי ושות' – 03-5185888.

משרד עו"ד שטרית – דמארי ושות'

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here